piątek, 20 grudnia 2013

Dolina Douro!
 Ta wycieczka była spontaniczna, zaplanowana dzień przed samym wyjazdem. Dolina Douro oddalona jest ok. 100km od Fafe - miejscowości w której mieszkałam. Jest to region winiarski w północno-wschodniej Portugalii. Przepiękne miejsce, idealne dla fanów tego trunku i fotografów. 


Pierwszym przystankiem naszej wycieczki było miasteczko Lamego.Katedra. Diecezja kościoła rzymskokatolickiego w Portugalii.
Miałyśmy zobaczyć też Sanktuarium Nossa Senhora dos Remedios, ale droga prowadząca do głównego punktu miasta była w przebudowie, a czas nas gonił. Poszłyśmy na szybki obiad i ruszyłyśmy dalej.Wszędzie koty, wszęęędzie!


I typowa sałatka w Portugalii...czyli chyba wszystko co wpadnie kucharzowi pod rękę ;)


 Kolejnym punktem wycieczki było Valdigem. Chciałyśmy zatrzymać się w jakiejś winiarni i posłuchać o najsłynniejszym alkoholu w Portugalii - Porto. Lepiej trafić nie mogłyśmy!Przywitał nas starszy pan, właściciel winiarni, która istnieje od 4 pokoleń. Bardzo dobrze mówił po angielsku i od razu zaproponował nam oprowadzenie po swoim królestwie.


Wino z tego miejsca sprowadzane jest w bardzo dużej ilości do Polski.


Pełnoprawny członek rodziny - tak właśnie opisał swojego psa właściciel. Wielkie szczęście na czterech łapach!


Mogłabym bardzo długo pisać o wyrobie ww. wina, ale jeżeli ktoś jest zainteresowany niech po prostu wejdzie na stronę winiarni Quinta de Maroccos i poczyta. Po wykładzie zostałyśmy zaproszone na degustację i po spróbowaniu...nie mogłyśmy wyjść z pustymi rękoma :)

Potem pokierowano nas w stronę winorośli, gdzie mogłyśmy podziwiać cudowny zachód słońca. Moja mina mówi sama za siebie!


 Jeżeli kiedykolwiek będziecie w tej okolicy koniecznie zatrzymajcie się w tym miejscu i porozmawiajcie ze wspomnianym człowiekiem. Uwielbiam ludzi z pasją, a on jest ich najlepszym przykładem! Mam nadzieję, że będę mogła kiedyś okazje tam wrócić.


Spakowałyśmy zakupy i nie zostało nam nic innego jak szczęśliwy powrót do domu. :)


4 komentarze:

  1. tak tam pięknie i do tego ciepło! Aaaa.. chciałabym się tam znaleźć : ))

    OdpowiedzUsuń
  2. Ależ Ci zazdroszczę! Też chcę takie ciepełko!

    OdpowiedzUsuń