poniedziałek, 28 lipca 2014

Dlaczego jechać na Przystanek Woodstock? I co ze sobą wziąć ?


Dlaczego warto jechać?


Często Przystanek Woodstock jest postrzegany jako festiwal "brudasów", "żuli" i "ćpunów". To stereotyp ciągnący się za tą imprezą od lat. Czy to prawda? Moim zdaniem: NIE. Bo tak naprawdę czy nie na każdym festiwalu znajdziemy ludzi pobrudzonych błotem, pijanych, lub pod wpływem innych środków psychoaktywnych? To indywidualny wybór każdego festiwalowicza jak chce przeżyć te kilka dni. Jeden pojedzie z myślą o muzyce, inny o spędzaniu czasu ze znajomymi, inny jedynie po to żeby pić. Oczywiście! Zobaczysz tam człowieka który "zdrzemnął" się na środku drogi bo przeholował z procentami, dziewczyny biegające i pozujące do zdjęć toples, pary tarzające się w błocie itp., ale spotkasz również punka z metrowym irokezem, kolesia przebranego za ślimaka, starszego pana w zbroi z kapsli od butelek po piwie, grupę kolesi w niebieskich rajtach udających smerfy, mężczyznę na wózku inwalidzkim na rękach publiki podczas koncertu i wiele, wiele, wiele innych ludzi, którzy wzbudzą uśmiech i wzruszenie na Twojej twarzy. Na Woodstocku oprócz koncertów możesz wziąć udział w kursie pierwszej pomocy, posłuchać super ciekawych wykładów i wywiadów ze znanymi osobistościami, poćwiczyć zumbe, poduczyć się umiejętności gry na gitarze i bębnach. Możesz poznać niesamowitych ludzi i przeżyć chwile, które będziesz wspominał i za którymi będziesz tęsknić do końca życia.

 Przystanek Woodstock jest największym, otwartym i darmowym festiwalem pod gołym niebem w Europie. Jest jedną z najbardziej kolorowych imprez na świecie. Jest wyjątkowy,bo jest podziękowaniem. Dla tych wszystkich, którzy wspierają WOŚP. Przystanek Woodstock = miłość, przyjaźń, muzyka. Jurek Owsiak nigdy nie powiedział, że Przystanek Woodstock jest "najlepszy", ale zawsze podkreśla, że to na pewno "najpiękniejszy festiwal świata". Ja się zgadzam w 100% , dlatego w tym roku jadę tam po raz 3.Co ze sobą zabrać?

Jak już zdecydujesz się jechać, nie bierz ze sobą zbyt wiele. Zapakuj jedynie rzeczy niezbędne, które dadzą Ci poczucie "jako takiego" komfortu, higieny i bezpieczeństwa. Ulubione ciuchy zastąp tymi z dna szafy, których raczej nie założył(a)byś na codzień. Ogranicz ilość kosmetyków...chyba, że nie umiesz się obejść bez make-upu. Oto mój bagaż festiwalowy na XX Przystanek Woodstock:

 
1. Namiot 2. Śpiwór 3. Karimata  4. Folia na namiot, w razie gdyby padało.

Za pierwszym razem miałam karimatę, za drugim razem chyba jej nie wzięłam. Spanie z nią czy bez, nie robi wielkiej różnicy, ale ciężka też nie jest, więc nerki i pęcherz mi kiedyś za to podziękują. Druga kwestia: nie zapomnijcie o folii. Na pierwszym Woodstocku jej nie wzięłyśmy i mogłyśmy moczyć stópki w kałuży w środku namiotu. Przydaje się, bardzo!

    5. Wężyk. 6. Końcówki do wężyka.

Za pierwszym razem nie miałyśmy wężyka, więc kąpanie przy umywalkach było utrudnione. Za drugim razem wężyk był, ale nie wpadłyśmy na pomysł, że do jego użytkowania potrzebne są również końcówki...więc wyszło na to samo. :D W tym roku boje się, że końcówki nie będą pasowały do kranów...

7. Papier, duuużo papieru. ( toi-toi <3) 8. Mokre i normalne chusteczki - duuużo! 9. Żel, szampon, krem z filtrem i bez - małe opakowania! 10. Szczoteczka i pasta do zębów. 11. Ręcznik 13. Szczotka/ grzebień do włosów

13. Leginsy 14. Szorty 15. Bielizna i kostium. 16. Dwie koszulki 17. Bluza 18. Kurtka przeciwdeszczowa 19. Klapki 20. Buty, których Wam nie szkoda zniszczyć, które są wygodne i nie spadną podczas koncertu itd. 21. Nakrycie głowy

Naprawdę nie bierzcie rzeczy, za którymi będziecie płakać jak się zniszczą. Zasada: wyglądasz fajnie jak się dobrze bawisz, jak jest Ci wygodnie i nic Cię nie ogranicza. Możesz wyglądać dobrze, bez ulubionych ciuchów i makijażu. Bądź uśmiechnięta/y.

22. Dokument 23. Telefon i ładowarka, chyba że jesteście pewni, że bateria się nie rozładuje. 24. Pieniądze 25. Bilety na pociąg! 26. Saszetka w którą schowacie najcenniejsze rzeczy i którą zawsze będziecie mieć ze sobą. 


A teraz ?! Kto jedzie, kto ?! 

Nie mogę się doczekać!

3 komentarze:

 1. Ja jadę :>

  Jutro Ryśkiem z Opola ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Zajjjjjjjjjjjjjjjjjjje stronka dzięki \m/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja tym razem nie. Ale na następny, bardzo chcę się wybrać. Zebrać ekipę i wyruszyć :)

  OdpowiedzUsuń