piątek, 26 stycznia 2018

28 rad na 28 urodziny

Na blogu zabrakło podsumowania 2017r. i noworocznych postanowień. Na szczęście urodziłam się 24 stycznia i mogę to szybko nadrobić w związku z tą okazją. Nie będzie to typowa ocena,"bilans zysków i strat" i rachunek sumienia.  Po prostu podziele się z Wami 28 radami z okazji moich 28 urodzin. Kolejność przypadkowa.


1. Nie kupuj - adoptuj! Psy, koty, króliki itp., itd.!

2. Nie uprzedzaj się do ludzi. Często zyskują przy bliższym poznaniu.

3. Chociaż raz w życiu pojedź na Przystanek Woodstock!

4. Jeśli praca Ci na to pozwala to zrezygnuj czasem z przejażdżki samochodem i spróbuj do niej pojechać komunikacją miejską, a najlepiej na rowerze.

5. Czytaj książki.

6. Mów na ulicy "cześć" do znajomych, których dawno nie widziałeś. Nie udawaj, że ich nie znasz.

7. Słuchaj rad mamy. W 9 na 10 przypadków ma rację... Przynajmniej moja.

8. Wyjedź na Erasmusa!

9. Jeśli po kłótni okazało się, że nie masz racji to nie wstydź się przyznać do błędu i przeprosić. Jesteśmy tylko ludźmi, każdy ma prawo do pomyłki.

10. Nie bój się próbować nowych rzeczy. Nie jesteś za stara/y i za słaba/y , żeby znaleźć aktywność, która może stać się pasją.

11. Nie staraj się zmieniać ludzi. Jeśli sami tego nie chcą to i tak Ci się nie uda.

12. Uwierz mi: koty nie są mściwe. ( mówi to osoba, która zanim nie przygarnęła własnego piekielnie bała się tych potworów)

13. Suplementuj witaminę D3 + K2, kiedy brakuje Ci słońca.

14. Nie rób codziennie makijażu. Lepiej noś go jak najrzadziej.

15. Nie bój się zmian.

16. Nie wstydź się tego, że masz tindera, bo niby dlaczego?

17. Rób dużo zdjęć.

18. Ustępuj miejsca w autobusie babciom, dziadkom, kobietom w ciąży i chorym ludziom. Kiedyś też będziesz chciał, żeby ktoś zrobił to dla Ciebie.

19. Pij dużo wody.

20. Wystrzegaj się zawiści i zazdrości u siebie i u innych.

21. Uprawiaj sporty, ćwicz albo chociaż dużo spaceruj.

22. Jeśli lubisz to: zjedz sobie od czasu do czasu czekoladę i pączka, albo wypij piwo lub prosecco. (Prawie) wszystko jest dla ludzi.

23. Jedz dużo warzyw i owoców.

24. Nie bój się lekarzy i badań kontrolnych. Bój się niewiedzy o stanie zdrowia.

25. Rób sobie wakacje chociaż raz w roku. Z autopsji nie polecam ich braku.

26. Dąż do celu i nigdy się nie poddawaj ( nawet jeśli 7 razy oblałeś prawko).

27. Lub swoją pracę, a jeśli jej nie lubisz, to ją zmień.

28. Codziennie słuchaj i śpiewaj swoją ulubioną piosenkę!


6 komentarzy:

 1. Świetny wpis,idealne rady, ja z okazji 26 urodzin zacząłem w tym roku z dziewczyną przygodę z fitnessem i odchudzaniem na pewno będziemy polecać Twojego bloga wśród znajomych :) Nie możemy się doczekać, aż wstawisz coś nowego :D Ja wybrałem Calisthenics, a moja dziewczyna fitness :)

  Osobiście mogę też polecić Diet map, które stosujemy link tutaj = https://goo.gl/z5eNrM = Diet map
  a także kartę Mylife link tutaj = https://goo.gl/14LKrD która pozwala na dostęp do prywatnych lekarzy, a także siłowni i punktów fitness w całej Polsce.

  Pozdrawiam i na 100% będziemy wracać do lektury na Twoim blogu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super rady dla większości z nas :) Szczególnie zgadzam się z punktem 2 - bardzo często bardzo szybko oceniamy innych i często niestety też niesłusznie. Ma to też związek z punktem 20, trudno cieszyć się szczęściem innych, ale kiedy się tego nauczy to satysfakcja jest nieziemska <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Trzeba przyznać, że robi to duże wrażenie. Gdyby każdy stosowałby się przynajmniej do części z tych punktów, to nasz świat wyglądałby o wiele lepiej. Pamiętajcie, by zacząć wdrażać te wskazówki koniecznie od siebie! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobre rady. W końcu człowiek uczy się wraz z wiekiem :) Ja radzę sobie i Wam, byście odpowiedzialnie podchodzili do tematu pieniędzy. Skoro przewóz mebli można załatwić poprzez Giełdę Furgonetka, to warto właśnie tak zrobić. Dostosujcie te rady do Waszych okoliczności :)

  OdpowiedzUsuń