środa, 3 października 2018

Co robić gdy brakuje nam kreatywności w życiu osobistym i zawodowym ?

 

Work-life balance


Wg badań naukowych zarówno bezproduktywność, jak i pracoholizm to skrajności, które źle wpływają na kreatywność u człowieka. Ta pierwsza często przyczynia się do przygnębienia i ogłupienia - szczególnie wtedy, gdy zamiast działania większość czasu spędzamy na np. oglądaniu TV, „siedzeniu na telefonie” , objadaniu się, rozpamiętywaniu porażek. Uzależnienie od pracy natomiast zazwyczaj wiąże się ze zmęczeniem, chorobami i frustracją, a te nigdy nie idą w parze z pomysłowością. Odnajdź równowagę pomiędzy życiem osobistym i zawodowym.

Rozwijaj ziarenko pomysłu w grupie

 

Kupiłeś mieszkanie, ale nie wiesz jak je urządzić. Masz zarys kreacji ślubnej, ale nie wiesz jakie dodatki i makijaż do niej dobrać. Planujesz zareklamować swój produkt, ale nie możesz zdecydować się jaką strategię promocji obrać. Chciałbyś zoorganizować event, który zrobi dobre wrażenie przed potencjalnymi klientami, ale nie wiesz jaki klimat imprezy stworzyć. Nawet jeśli masz już zalążek pomysłu, to warto je skonsultować z przyjaciółmi i specjalistami z danej branży. Szkoda żałować pieniędzy na poradę stylistki, a dobra wizualizacja 3d czy zaprojektowanie grafiki przez profesjonalistę to podstawa na obecnym, przesyconym rynku. 

Pozwól sobie na bałagan

 

Do dziś pamiętam jak moja promotorka powiedziała na zajęciach: „W życiu jest zbyt dużo ciekawych rzeczy do zrobienia, żeby godzinami sprzątać mieszkanie.” Ja wiedziałam o tym od dziecka, a ku nieszczęściu mojej mamy, wtedy utwierdziłam się w tym przekonaniu. Zdecydowanie bardziej wolę poczytać książkę, pójść na spacer, nauczyć się czegoś nowego, niż 5 razy w miesiącu przecierać okna i szorować listwy.

 

Poruszaj się (na świeżym powietrzu)

 

Trenuj! Aktywność fizyczna świetnie wpływa na zdolności poznawcze, relaksuje i pobudza do działania.

Czerp ze smutnych i wesołych przeżyć

 

Korzystaj z doświadczeń.  Sławni pisarze najlepszą wenę mieli w czasie gdy przeżywali wielki smutek. To najbardziej pobudzało ich kreatywność i wtedy tworzyli najwspanialsze dzieła. To nie znaczy, że podczas euforii i pozytywnych chwil nasza pomysłowość zostaje uśpiona. Czerp z emocjonujących przeżyć jak najwięcej.

27 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 17. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 18. Na szczęście dzisiaj jest o wiele prościej w kontekście wydawania książek. Jeśli planujecie podjąć się takiej działalności, to nie macie się czego obawiać. Najlepiej zajrzyjcie do https://panwydawca.pl/ile-kosztuje-wydanie-ksiazki/ i i sprawdźcie, ile w ogóle kosztuje wydanie własnej książki. Może to Was pozytywnie zaskoczyć.

  OdpowiedzUsuń
 19. na szczescie ja na brak kreatywnosci nie narzekam, bo jestem kreatywna osoba :D

  OdpowiedzUsuń
 20. Brak chęci i kreatywności to zwiastun najgorszego, a to może prowadzić do sięgania do tego co z pozoru może nam tę kreatywność przywrócić, np. alkohol lub inne używki. W razie stanów, które bez konsultacji z lekarzem można nazwać depresyjnymi, polecam skontaktować się ze specjalistą. Takie coś może prowadzić do uzależnień, a później już w grę wchodzi tylko odwyk lub terapia.

  OdpowiedzUsuń
 21. Pracuje od dłuższego czasu w branży kreatywnej. Już włosy z głowy sobie wyrywam, żeby wymyślać nowe slogany i hasła reklamowe. Jeszcze trochę i będę musieć zastosować uzupełnianie włosów, bo nic na głowie mi nie zostanie.

  OdpowiedzUsuń
 22. Jeśli brakuje nam pomysłów na cokolwiek to warto poszperać po blogach i poszukać nowych pomysłów :)

  OdpowiedzUsuń
 23. На странице hydraruzxpnew4af union вы можете подобрать товары на индивидуальный вкус и стоимость. ЮнионHYDRA – это крупный интернет-магазин, в каком возможно выкупить какие угодно вещи по самой низкой цене. Виртуальный маркетплейс функционирует уже более шести лет, и за такой период смог зарекомендовать себя как идеальная торговая платформа. В настоящий момент девяносто процентов всех торговых договоренностей заключают в интернете.

  OdpowiedzUsuń
 24. Problemy z kreatywnym myśleniem mogą wynikać ze złej diety. Często ciężko jest się nam skupić jeżeli na co dzień odżywiamy się nieprawidłowo. Lorem Vit to znany i ceniony sklep ziołowy, który słynie z najwyższej jakości ziół, rozwiązujących wiele dolegliwości. W ofercie znajdziemy liczne mieszanki ziołowe, które poprawią naszą koncentrację i pamięć. Wybierz odpowiednią mieszankę i zadbaj o swoje zdrowie!

  OdpowiedzUsuń