wtorek, 31 lipca 2018

Walcz o swoje prawa - odszkodowania za straty moralne i majątkowe


   Żyjemy w czasach, gdzie na co dzień stykamy się z walką o wyższe pensję, o prawo do aborcji, o legalizację związków homoseksualnych. W niektórych krajach nadal pojawia się dyskryminacja na tle rasowym, religijnym, a nawet płciowym.   Niektórym nie podoba się dochodzenia sprawiedliwości przez poszkodowanych, uważają to za niepotrzebne i ostentacyjne, mimo że często mowa jest o podstawowych prawach osobistych (chociażby do wolności wiary). 

Absurd  

 

 


   Kiedy czytam, że w niektórych miejscach na świecie kobiety mają zakaz oddawania głosu w wyborach do rządu, nie mogę prowadzić auta ani….sprzeciwić się mężczyznom  - włos jeży mi się na głowie! Najgorsze jest to, że gdy walczą i protestują to grozi im np. ukamienowanie. To szokujące, szczególnie, że w innych krajach dochodzi do spraw sądowych, w których brytyjski browar zostaje oskarżony o to, że nie uprzedził o konsekwencjach częstego spożycia piwa, a Mc Donald o to, że woda do herbaty była za gorąca. I co? I ci ludzi, wnoszący sprawę dostają setki tysięcy, lub miliony odszkodowania! Czy to nie jest absurdalne ?

Odszkodanie za straty majątkowe i moralne

 


   Jest naprawdę wiele sytuacji w których możemy czuć się poszkodowani, oszukani, obrażeni. Nie chodzi nawet o te skrajne, opisane wyżej przypadki. Straty moralne, uszczerbki na zdrowiu, wypadki komunikacyjne są na porządku dziennym. Bardzo często mimo tego, że byliśmy ubezpieczeni i zgłosiliśmy krzywdę, odszkodowania jakie dostajemy są po prostu śmieszne. Do dziś pamiętam jak po kontuzji na zawodach i kilkumiesięcznym leczeniu zerwanego więzadła krzyżowego, wydanych tysiącach złotych, dostałam 200zł „rekompensaty”. Wtedy byłam nastolatką i nawet nie zastanawiałam się czy powinnam dochodzić swoich praw do wyższego zadośćuczynienia – to rodzice płacili za operację i rehabilitację. Dzisiaj wiedziałabym, że należy zwrócić się do specjalistów, którzy pomagają w uzyskaniu maksymalnego odszkodowania. Do takich firm należy m.in. Kompensja. Wykształcone w tej kwestii osoby potrafią ocenić wielkość strat majątkowych ( zdrowie, śmierć bliskiej osoby) i niemajątkowej ( np. naruszenie wolności, wizerunku i nietykalności osobistej) i je skutecznie egzekwują. Jeżeli ktoś spowodował wypadek, w którym doznaliście uszkodzenia ciała, lub macie do czynienia z przemocą psychiczną, to pamiętajcie, że nie jesteście na straconej pozycji. 

    Byliście kiedyś w podobnej sytuacji? Chętnie poczytam o Waszych doświadczeniach.

5 komentarzy:

 1. Dobrze, że o tym piszesz, bo mam wrażenie, że Polacy jeszcze nie nauczyli się dbać o swoje prawa, a to bardzo niedobrze. Niewielu z nas ma świadomość, że jest możliwe obciążenie przewoźnika za uszkodzenie towaru, przez co bagatelizujemy wiele rzeczy. A wystarczyłoby podejść do tematu na poważnie i zawalczyć o swoje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super wpis, moja dzienna dawka inspiracji

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń