piątek, 3 listopada 2017

Kurs Dietetyka Warszawa - gdzie i dlaczego trener personalny powinien go ukończyć?

  Lubicie dużo wiedzieć? Czujecie potrzebę doskonalenia zawodowego (i nie tylko), poznawania i uczenia się nowych rzeczy ? Ja tak. Coraz częściej łapię się na tym, że łatwiej przychodzi mi wydanie pieniędzy na książkę, szkolenie i sprzęt sportowy do pracy niż na np. fryzjera lub nowe buty. Ostatnio zrobiłam kurs masażu, teraz marzy mi się nauka szycia i języka hiszpańskiego (albo powrót do włoskiego). To nie wszystko. Mimo, że jako trener współpracuję z Patrycją - świetną dietetyk, to uważam że samemu również powinnam mieć szeroką wiedzę w zakresie odżywiania i dzielić się wskazówkami z podopiecznymi. Dlatego też zamierzam pójść na kurs dietetyki.

  W związku ze wspomnianym wyżej pomysłem przeszukałam chyba cały internet wpisując w googlach Dietetyka Warszawa i znalazłam masę ofert dotyczących szkoleń dietetycznych. Wybór jest ogromny i naprawdę ciężko się zdecydować, które miejsce wybrać i dlaczego. Na szczęście miałam okazję przeprowadzić rozmowę z panią Dorotą Witych z Akademii Dietetyki w Warszawie, która odpowiedziała na wszystkie nurtujące mnie wątpliwości. 

Dlaczego robić kurs akurat w „Akademii Dietetyki” ? Czy coś wyróżnia Państwa szkołę, spośród konkurencji?

Akademia Dietetyki jest jedyną placówką oświatową w Polsce posiadającą Akredytację Kuratora Oświaty na prowadzenie kursu podstawowego i zaawansowanego dietetyki. Akademia Dietetyki jest placówką oświatową co oznacza, iż działa w ramach i na podstawie:
- Ustawy o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 roku z późniejszymi zmianami,
- Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych,
- Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 31 grudnia 2002 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach

  Jesteśmy placówką oświatową, działającą na podstawie ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty, wpisaną do ewidencji placówek pod nr Ed.VIII.4430.6.11.2011.
Dietetyka Warszawa

  Powyższe fakty konkretnie oznaczają , iż musimy i spełniamy wszystkie wymogi zawarte w ustawie, oraz że nasze programy nauczania i kadra jest pod nadzorem Wydziału Edukacji i Kuratorium Oświaty. Uczestnikom szkoleń możemy wystawiać świadectwa MEN i przeprowadzać wewnętrzne egzaminy zawodowe. Nasze dokumenty są ważne w Polsce i w Unii Europejskiej. Przyznanie Akredytacji potwierdza najwyższy poziom nauczania.
  Prócz tego jesteśmy także instytucją szkoleniową, działającą na podstawie ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, wpisaną do rejestru instytucji szkoleniowych pod numerem ewidencyjnym 2.10/00044/2006. Współpracujemy z Urzędami Pracy, instytucjami pomocy społecznej i innymi organizacjami z całej Polski. Nasze programy nauczania oraz kadra wykładowców zostały zatwierdzone przez Wydział Edukacji Miasta Łodzi.
  Wydajemy również własne podręczniki, które otrzymuje każdy. Kursantów wyposażamy także w narzędzia pracy dietetyka, takiej jak plansze edukacyjne i program komputerowy, który przekazujemy za darmo każdemu uczestnikowi kursu zaawansowanego.

Czy osoba, która ukończyła studia na kierunku „Dietetyka” nadal ma szansę nauczyć się w Akademii czegoś nowego?
  Tak, absolwenci studiów z dietetyki mogą poszerzyć posiadane kwalifikację i zdobyć specjalistyczną wiedzę z żywienia. Akademia Dietetyki w ramach swojej oferty edukacyjnej organizuje specjalistyczny kurs dietetyki oraz szkolenia w formie e-learningu (kursy online).
  Kurs dietetyki specjalistyczny to kompleksowy kurs doszkalający realizowany w trybie stacjonarnym. Podczas zajęć edukacyjnych słuchacz ma możliwość poszerzenia zdobytej wiedzy z dietetyki ogólnej o elementy dietetyki klinicznej oraz żywienia w sporcie, dietetyki pediatrycznej, psychodietetyki, dietoprofilaktyki. Materiał merytoryczny kursu jest doskonałym uzupełnieniem zdobytej wiedzy w trakcie studiów. Uczestnik szkolenia dowiaduje się o najnowszych standardach żywieniowych, aktualnościach ze „świata dietetyki” oraz uzyskuje nowe narzędzia pracy z pacjentem o różnym profilu – charakteryzującym się konkretnym stanem fizjologicznym lub chorobowym. Wszyscy kursanci po odbytym szkoleniu uzyskują zaświadczenie MEN (Ministerstwa Edukacji Narodowej) oraz zaświadczenie wewnętrzne Akademii Dietetyki.
  Kursy dietetyki on-line to specjalistyczne szkolenia realizowane na nowoczesnej platformie edukacyjnej. Oferta dydaktyczna kursów e-learningowych obejmuje najpopularniejsze dziedziny dietetyki, ukierunkowane na stały rozwój: kurs „Zasady żywienia dzieci”, kurs „Żywienie w sporcie”, kurs „Żywienie kobiet w ciąży i karmiących piersią”. Postęp nauki o żywieniu człowieka i rozwój nowych gałęzi specjalizacji dietetyki dają nowe możliwości działań w obszarze poradnictwa żywieniowego. Zapotrzebowanie na dietetyków i żywieniowców specjalizujących się w konkretnej dziedzinie stale rośnie. Kursy on-line dają możliwość uzyskania dyplomu specjalisty żywienia w danym obszarze dietetyki: pediatrycznej, sportowej, czy żywienia ciężarnych i karmiących piersią.

Dietetyka Warszawa
Czy wg Państwa trener personalny może doradzać klientowi w kwestii żywienia i rozpisywać diety, czy powinien pozostawić to tylko i wyłącznie dietetykom z wykształceniem kierunkowym?
  Trener osobisty jest interdyscyplinarnym zawodem wymagającej kompleksowej wiedzy teoretycznej i praktycznej niezbędnej do prowadzenia treningów personalnych. Kompetencje dot. dietetyki u trenerów są nierzadko na poziomie podstawowym. Oczekiwania klienta siłowni lub fitness klubu są różne. Najskuteczniejsze efekty pracy nad własnym ciałem klient ma możliwość osiągnąć dostosowaną aktywnością fizyczną i zbilansowaną dietą. Uzyskanie wymarzonego celu (np. przybrania masy mięśniowej lub redukcji tkanki tłuszczowej) wiąże się nierozerwalnie z połączonym programem treningowym i planem żywieniowym. Trener personalny chcący sprostać wyzwaniom swojej pracy powinien zadbać o kompetencję z zakresu dietetyki. Połączenie zawodu trenera personalnego i dietetyka może być kluczem do sukcesu zawodowego i rozwoju kariery w tej branży.
  Jaki kurs polecaliby Państwo dla trenerów personalnych?

  Trener personalny chcący poszerzyć swoją ofertę usług o porady żywieniowe i tworzenie planów dietetycznych powinien zrealizować komplet kursów przygotowujących do wykonywania zawodu dietetyka. Szkolenie takie powinno przekazywać solidną wiedzę z anatomii, fizjologii, żywienia człowieka i dietetyki ogólnej z elementami żywienia klinicznego, żywienia w sporcie oraz profilaktyki żywieniowej. Program szkolenia powinien uwzględniać zajęcia praktyczne z tworzenia zaleceń żywieniowych, korzystania z norm żywienia i tabel wartości odżywczej artykułów spożywczych, układania jadłospisów i prowadzenia edukacji żywieniowej. Zgłębianie wiedzy powinno odbywać się w sposób usystematyzowany – chronologiczny. Trener personalny nie posiadający żadnego wykształcenia z żywienia i dietetyki powinien zacząć całe cykl edukacyjny od kursu podstawowego dietetyki , a następnie wziąć udział w kursie zaawansowanym dietetyki. Warto jest sprawdzić, czy oferta edukacyjna danej placówki posiada certyfikat jakości lub akredytację. Takie informację świadczą o wysokim poziomie szkolenia.

I na końcu kilka pytań do Was:

  Na jaki kurs najchętniej byście się wybrali? Czy uważacie, że każdy trener personalny powinien ukończyć kurs dietetyki? Jako klient oczekiwalibyście od trenera porad w zakresie odżywiania?

Koniecznie podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach.

5 komentarzy:

 1. Uważam, że nie musi mieć ukończonego kursu z certyfikatem, ale musi mieć wiedzę na ten temat :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 5. W dzisiejszych czasach, aż roi się od pseudo-dietetyków. Niestety, często kursy to nie wszystko. Sama sporo czytam, edukuję się i nadal uważam, że odżywianie mocno mnie zaskakuje. Jestem po studiach, zrobiłam kilka kursów (niektóre to pieniądze wyrzucone w błoto), ale najważniejsze jest po prostu edukacja, śledzenie branżowej prasy i weryfikacja najnowszych badań.

  OdpowiedzUsuń