poniedziałek, 18 września 2017

Rozkręcanie własnej działalności - na co zwrócić uwagę?

Od razu uprzedzam: nie martwcie się, nie zmieniam branży! Nie zostanę komputerowym geekiem. Jedyne chce się z Wami podzielić moim ostatnią „przygodą” , która jest również wyzwaniem i składową procesu „do trzydziestki się ogarnę.”

Kilka dni temu umówiłam się z na długo wyczekiwane spotkanie z koleżanką, której bardzo dawno nie widziałam. Nawał codziennych obowiązków sprawił, że nie spotykałyśmy się od pół roku! Muszę przyznać, że czasem posiadówka przy kawie ze starą znajomą, ploteczki i masa śmiechu to dla mnie najlepszy sposób na relaks.

  Po jakimś czasie zeszłyśmy na tematy zawodowe. Okazało się, że tak jak i ja (tutaj pozwolę sobie zaprosić Was do obejrzenia mojego raczkującego dziecka: MOVEFINY –sport i zabawa), Kasia jest w trakcie rozkręcania swojej własnej działalności. W pracy złożyła już wypowiedzenie i lada moment będzie odpalała swój wymarzony projekt. Słuchałam z zaciekawieniem, jednocześnie przeżywając razem z nią każdy zakręt, triumf, czy niepewność towarzyszącą w drodze do firmowej niezależności.

 Dzieliłyśmy się wskazówkami i wysunęłyśmy sporo podobnych wniosków. Obie zaryzykowałyśmy i założyłyśmy działalność bez żadnych dofinansowań. Obie również zajęłyśmy się tym co jest naszą pasją i sprawia nam największą frajdę: ja głównie sportem i edukacją dzieci, Kasia bardziej artystyczną branżą.

Jesteśmy początkującymi „przedsiębiorcami”, ale szybko zauważyłyśmy co jest istotne na początku wspomnianej drogi. Postanowiłam się z Wami podzielić naszymi spostrzeżeniami. Nie zapominajcie o tym, że ważna jest:

-  Dobra identyfikacja wizualna firmy czyli: estetyczne logo, kolorystyka, wizytówki, ulotki itp. Powinny zwracać uwagę potencjalnych klientów. Dla mnie ważne było również to, aby wszystko było przyjazne i podobało się dzieciom.

-  Przejrzysta strona WWW, oraz regularnie prowadzony blog i social media . Ciężko teraz zaistnieć bez fanpage’a na facebooku, lub kanału na instagramie. Jest to jedna z lepszych form reklamy w dzisiejszych czasach.

-  Pozycjonowanie strony wwwjest to nic innego jak podnoszenie widoczności witryny internetowej w wyszukiwarce, czyli ustawienie jej na w miarę wysokim miejscu w wynikach wyszukiwania. Natknęłam się na badania, które wskazują na to, że użytkownicy zwracają uwagę głównie na pierwsze dziesięć pozycji. Dokładniej, pierwsza 10, czyli pierwsza strona wyszukiwania uzyskała 89,71% ruchu sieciowego (kliknięć), a druga już 4,37%! Różnica jest niesamowita. Można powiedzieć, że jeżeli znajdziesz się poza top 10 – nie ma Cię w ogóle! Polecam stronę afterweb.pl , gdzie znalazłam ogrom artykułów i informacji, które pomogły mi zgłębić temat pozycjonowania stron www.   Pamiętajcie, że wiele osób oferujących pozycjonowanie stron www robi, to źle! Chodzi o to, że Google weryfikuje sposoby przy pomocy, których witryna została wypozycjonowana, a są i takie, których używać nie można! Łączy się to z poważnymi konsekwencjami tj. nasza strona może za karę zostać wrzucona z internetów. Wtedy nie znajdziemy się zatem ani na pierwszej stronie w wynikach wyszukiwania, ani na pięćdziesiątej.

 Jak więc rozpoznać firmę, która twierdzi, że pomoże nam w wyniesieniu naszej witryny w rankingu, a używa niewłaściwych metod? Jeżeli widzisz ofertę, która gwarantuje, że w krótkim czasie znajdziesz się w pierwszej trójce wyników wyszukiwania, tzw. pozycjonowanie za efekt - „Wiedz, że coś się dzieje”. Owszem brzmi nieźle, bo płacisz tylko wtedy, gdy widzisz zrobioną robotę. Sęk w tym, że ten magiczny efekt bardzo często jest krótkotrwały.

  Prócz wyżej wspomnianych aspektów istotne jest ciągłe doszkalanie i nie spoczywanie na laurach. Jako trenerka, nauczycielka i animatorka wiem ,że cały czas muszę zdobywać nową wiedzę, podążać za nowinkami i dbać o reklamę.

  Stworzenie dobrej marki to długotrwały proces, do którego potrzeba jest cierpliwość, zaangażowanie i determinacja. Ja wiem, że warto, bo kto: „Wybierze pracę, którą kocha , nie przepracuje ani jednego dnia więcej”.   A może i Wy macie jakieś wskazówki w tym temacie, którymi moglibyście się podzielić? Super by było przedyskutować ten temat w komentarzach!

9 komentarzy:

 1. Ciekawy pomysł na biznes :) Własna firma jeśli się ma pomysł na biznes i "czuję sie to" to źródło satysfakcji i zadowolenia:) Powodzenia na nowej drodze biznesowej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystko zależy czy się prowadzi biznes w internecie czy też nie, jaki jest budżet miesięczny na promocję, wybór odpowiedniej agencji marketingowej, szczegółów jest zdecydowanie więcej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Faktycznie, jest wiele kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę podczas rozkręcania działalności. Wcale nie jest to bardzo skomplikowane, ale jednak jest sporo rzeczy, na których można się przejechać. Warto od razu sprawdzić kurier gls cennik, bo to jeden z lepszych przewoźników. Na Furgonetce możecie zestawić ich ofertę z innymi firmami, więc będziecie mieli pewność, czy warto podjąć współpracę właśnie z nimi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przy zakładaniu własnej działalności warto pomyśleć o skorzystaniu z usług specjalistów, którzy pomogą nam tą stronę od początku właściwie pozycjonować. Dzięki temu możemy być pewni,że więcej osób nas zauważy.
  Ja wybrałam Strategiczni.pl i moja strona figuruje wysoko w wynikach wyszukiwania, co wciąż wpływa na dużą ilość klientów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń