czwartek, 24 listopada 2016

Rkantor - czyli jak oszczędzić czas i pieniądze przed wyjazdem.

Święta, święta i wyjazdy…


   Nieubłaganie szybko zbliża się Boże Narodzenie, Sylwester i ferie. Na pewno wiele z Was planuje w tym czasie zimowe, zagraniczne wojaże. W natłoku świątecznych obowiązków, organizacja wyjazdu nie jest wcale taka prosta. Sprzątanie, gotowanie, kupowanie prezentów, a do tego trzeba jeszcze spakować walizkę, zaplanować podróż i zwiedzanie, oraz przewalutować pieniądze.  
  Na szczęście w dzisiejszych czasach pojawia się co raz więcej udogodnień i pomocnych linków. W sieci znajdziecie m.in. poradnik praktycznego pakowania ( np. jak spakować się do podręcznego bagażu w 5 min.) , darmowe przewodniki turystyczne (np. Rzym w 24h ) , a nawet kantor internetowy!  

Na czym to polega ?!


  Dzięki Rkantor możecie wymienić pieniądze nie wychodząc z domu i to bez konieczności posiadania konta walutowego w Waszym banku. 

 Przewalutowane pieniądze odbierzecie m.in.:
- bezpośrednio w jednym z 250 oddziałów Raiffeisen Polbank ( za darmo!)
- za pomocą kodu SMS w bankomatach Euronetu
- przelewem na konto walutowe w banku


   Wszystko jest naprawdę proste i świetnie objaśnione na poniższym video:


Bonusy


   Rkantor przygotował również niespodziankę. Nie dość, że założenie portfela na wspomnianym portalu jest całkowicie darmowe, to na wstępie dostajecie 1000 punktów, dzięki którym wymieniacie walutę po kursie średnim, czyli za darmo. Poza tym, jeżeli na Rkantor zarejestruje się Wasz znajomy z polecenia, to dodatkowo Wasze konto zostanie zasilone o 500 punktów.
   Dawno nie spotkałam się z tak czytelnymi objaśnieniami dotyczącymi wymiany pieniędzy. Na podstronie opisującej kurs dolara możecie również przeliczyć ile oszczędzacie korzystając z Rkantor, zapoznać się z raportem dotyczącym konkretnej waluty, a nawet dowiedzieć się kilku ciekawostek ze wspomnianej branży.
  Wiadomo, że szykowanie do wyjazdu ma swój urok, ale niekoniecznie w trakcie przedświątecznej gorączki. Korzystajmy z udogodnień, szczególnie jeżeli się opłaca. A może Wy macie jakieś przedwyjazdowe tricki, które pozwalają oszczędzić Wasz czas i pieniądze ? 

5 komentarzy:

 1. Ciekawa sprawa :) Muszę się bliżej przyjrzeć :) Wyjeżdżam za tydzień, więc post dla mnie jak znalazł :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń