środa, 26 kwietnia 2017

Wiadomości do przyszłości

   


  Mieliście okazje poznać historię młodości Waszych rodziców i dziadków? Przypominacie sobie wskazówki i przestrogi, którymi się z Wami dzielili, gdy szliście do szkoły, na pierwszą randkę, czy rozmowę o pracę ? Słyszeliście od kogoś starszego o „recepcie na długowieczność” ?
    Sama lubię słuchać i czytać ludzi bardziej doświadczonych, zarówno tych których znam osobiście, jak i zupełnie obcych. Nie wiem jak poradziłabym sobie bez rad moich najbliższych i w jakim byłabym teraz miejscu. To samo tyczy się twórczości ludzi znanych, z którymi nie każdy ma okazje porozmawiać na żywo jak np. Jan Paweł II, Wisława Szymborska, czy XIV Dalajlama. Nie jest żadnych odkryciem fakt, że bez nauki przekazywanej z pokolenia na pokolenie stalibyśmy w miejscu. 
   Wyobrażacie sobie co by było gdyby nikt nie wynalazł papieru ? Ja nie. Nie wiedzielibyśmy co się działo wieki temu. Szczegóły życia w Starożytnej Grecji czy Rzymie byłyby nam obce, a informacje o Krzysztofie Kolumbie i Mikołaju Koperniku zacierałyby się z roku na rok co raz bardziej. Słowo pisane jest zdecydowanie bardziej trwałe, niż to mówione.

   Oczywiście nie tylko ci wielcy odkrywcy mają coś wartościowego do przekazania. Przepyszne przepisy kulinarne naszych babć, nauka dobrych manier od naszych mam, informacje jak gospodarować budżetem zasłuchane od dziadka i twory DIY taty są tak samo cenne i godne uwiecznienia. Nasi pra,pra wnukowie na pewno będą ciekawi jak wyglądała codzienność setki lat wcześniej (jak i my teraz), dlatego warto spisywać codzienność i „wysłać” coś specjalnego w przyszłość.

  
  Papiery POL wychodzą naprzeciw potrzebom ludzi, którzy czują potrzebę pozostawienia świadectwa naszych czasów, które w niezmienionej formie dotrze do przyszłości. Tworzą kapsułę , która zakopana pod ziemią przechowa informacje dla przyszłych pokoleń.
  Celem projektu jest umożliwienie każdemu stworzenia dowolnego przesłania, dlatego ani Papiery POL, ani organizatorzy akcji nie będą czytali, gromadzili, czy w jakikolwiek inny sposób wpływali na treść drukowanych informacji - jako pierwsi z zawartością kapsuły zapoznają się z jej odkrywcy.
Nie czekaj i już teraz wyślij swoją wiadomość do przyszłości na www.papierypol.pl.

   Co napisalibyście w takiej wiadomości ? Koniecznie napiszcie w komentarzu! Jestem bardzo ciekawa!

6 komentarzy:

 1. Ciekawy pomysł. Zrozumiałam teraz tytuł posta :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł. Taka kapsuła będzie fajną pamiątką dla kolejnych pokoleń:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze że w naszych czasach mamy dużo więcej możliwości 'pozostawienia' ważnych informacji dla potomnych.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń