czwartek, 12 kwietnia 2018

Jak znaleźć czas na zadbanie o siebie przy napiętym grafiku ?


  Lubię uproszczenia i nie znoszę marnotrawstwa czasu. Irytuje mnie kiedy dojeżdżam i wracam z pracy dłużej, niż w niej siedzę. Boli mnie, że często nie mam możliwości zrobienia czegoś na co mam ochotę, z powodu napiętego grafiku i zmęczenia z tym związanego. Ta sytuacja nierzadko skłania mnie do poszukiwania rozwiązań i ułatwień. 
   Wiecie, że Polacy są w czołówce najbardziej zapracowanych narodów na świecie? W internecie można znaleźć wiele artykułów mówiących o tym, że jako nacja mamy problem z odnalezieniem równowagi pomiędzy życiem zawodowym i osobistym. Często wygląda to tak jakbyśmy żyli dla pracy, a nie pracowali, żeby żyć. Wiadomo! Zdarza się, że niekiedy nasz zawód jest również naszą pasja, ale mimo to, warto zadbać o balans i znaleźć czas wolny na odpoczynek, hobby, spotkania z najbliższymi. Dzięki temu nie grozi nam rutyna i wypalenie, a co najważniejsze nie ucierpi, a wręcz zyska nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. 
  Apropos rozwiązań, niewątpliwie najlepiej byłoby ograniczyć godziny pracy do minimum. Niestety z oczywistych powodów jest to niemożliwe. Nie wszyscy mamy kanapę wypchaną dolarami niczym Pablo Escobar i nie każdy z nas chce żyć jak asceta, któremu do szczęścia wystarcza pustynia, chleb i woda. Poniżej cztery proste rady jak osiągnąć złoty środek i znaleźć czas na wszystko: pracę, obowiązki domowe i przyjemności!

1. Kiedyś pisałam posta "Intensywny tryb życia, a utrzymanie zdrowej i regularnej diety –jak to ogarnąć?". Znajdziecie tam porady, o tym jak nie tracić dużo czasu na gotowanie (oczywiście jeśli nie przepadacie za tą czynnością! ) , a odżywiać się zdrowo.


2. Aktywnie wykorzystuj czas, który poświęcasz na dojazd do pracy. Słuchaj muzyki, podcastów i czytaj w autobusie, tramwaju, metrze. Uprawiaj sport! Chociaż część trasy do pracy pokonaj na rowerze, hulajnodze, rolkach ( szczególnie jak nie masz czasu na trening!)
3. Zadbaj o siebie nie wychodząc z mieszkania. Zamów usługę fryzjerską, manicure, masaż, a nawet trening personalny z dojazdem! Taką możliwość daje Privist.  Na portalu mamy możliwość znalezienia i zarezerwowania np. wizyty kosmetyczki w miejscu zamieszkania. Dzięki temu nie tracimy czasu na dojazd i relaksujemy się w domowym zaciszu. Interes życia! Opcja działa w obie strony. Jako usługodawcy również możecie zapraszać klientele do siebie! Koniecznie zapoznajcie się z platformą - jest bardzo intuicyjna, łatwa i wygodna w obsłudze. Na prawdę warto zarejestrować się na Privist, bo niewiadomo kiedy w przyszłości może przydać nam się tego typu usługa ( profesjonalny makijaż przed ważną imprezą, masaż na wieczór panieński przyjaciółki, zabieg fizjoterapii przy kontuzji itp.)


4. Rób zakupy online: zarówno te spożywcze, kosmetyczne jak i ubraniowe. W ten sposób oszczędzasz czas, oraz masz możliwość skorzystania ze zniżek dostępnych jedynie w Internecie. Godziny spędzone na podróży do centrum handlowego itp. i spacerowanie po alejkach sklepowych, każdy z nas może zastąpić spotkaniem z przyjaciółką, trening, lub wizytę manicurzystki.  

  A Wy macie jakieś sposoby na osiągnięcie „złotego środka” i utrzymanie równowagi między pracą i życiem prywatnym ?

6 komentarzy:

 1. Niedawno strasznie polubiłam rower i jeżdżę ile się da, właśnie, tylko w moim przypadku nie do pracy a na uczelnię :) pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak dla mnie wszystko jest kwestią samozaparcia i motywacji. Wszystko da się zrobić tylko trzeba chcieć!

  OdpowiedzUsuń
 3. Super wpis! Dobrze, że coraz więcej osób pisze o takich rzeczach. Ja też odczuwam na własnej skórze, że takie zabieganie nie prowadzi do niczego dobrego. Zamiast narażać się na poważne problemy zdrowotne, lepiej od razu skoncentrować się na dbaniu o siebie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobre i inspirujące rady. Odnalezienie złotego środka jest bardzo ważne, ale przy tym też bardzo trudne. Praca, rodzina, obowiązki, czasem ból głowy, wizyta u dentysty. Na wszystko trzeba znaleźć czas. Jednak naprawdę warto się postarać znaleźć w tym wszystkim równowagę, bo to jedyny sposób aby czerpać z życia radość.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny artykuł… Ale czy jak dana osoba mająca problemy przykładowo z erekcją stosująca dietę, powinna stosować jakieś dodatkowe wspomagacze? Czy suplementy takie wystarczą? A może potrzeba coś bardziej skutecznego? Jakiś lepszy lek? Coś dla panów mający problemy z uzyskaniem i utrzymaniem pełnej erekcji… Czasami sposoby farmakologiczne są wyjściem ostatecznym i najbardziej skutecznym. A wy co myślicie? Pytam tak przy okazji, ponieważ mnie dręczy problem męża. A ostatnio czytałam, że dieta ma pomóc,a tutaj zonk.

  OdpowiedzUsuń